18.06.2019
Поиск по сайту:

Новости

IV міжрайонна краєзнавча науково-практична конференція «Ковалевські читання»

02.03.2012

IV міжрайонна краєзнавча науково-практична конференція «Ковалевські читання»29.02.2012 року у Протопопівському НВК,за участю Дергачівського Будинку дитячої та юнацької творчості, відбулася IV міжрайонна краєзнавча науково-практична конференція «Ковалевські читання», присвячена річниці з дня народження Єгора Петровича Ковалевського – видатного мандрівника, письменника, історика, дипломата, гірничого інженера, який народився 6 лютого 1809 року у с. Ярошівка Протопопівської сільської ради Харківської області.

На конференції була присутня делегація Харківського національного університету в особі – професора, доктора філософських наук, декана філософського факультету Карпенка Івана Васильовича, заступника директора краєзнавчого Центру при ХНУ ім. В.Н. Каразіна – Григор’єв А.В, аспіранта кафедри фізичної географії та картографії Шпурік Катерина, магістранта цієї ж кафедри Бражко Альона, а також близько 100 учасників з м. Харкова та Дергачівського, Харківського, Золочівського, Змієвського районів.

Більша частина конференції була присвячена роботі секцій історичного краєзнавства та географічно краєзнавства, куди на виступ подали заявки близько 25 учасників зі своїми дослідницькими роботами.

В Резолюції IV міжрайонної краєзнавчої науково-практичної конференції «Ковалевські читання» проголошено про:
- продовження наукової, краєзнавчої, пошукової роботи щодо життя та діяльності славетної родини Ковалевських;
- зміцнення та поглиблення зв’язків з Харківським національним університетом ім. В.Н.Каразіна, краєзнавчим Центром при університеті, історико-краєзнавчим музеєм м. Харкова та іншими просвітницькими закладами;
- участь Протопопівських пошуковців у краєзнавчих обласних та міжнародних конференціях.

Ім’я Єгора Петровича Ковалевського варте того, щоб його нащадки згадували, говорили про нього з гордістю та повагою, цінували його внесок у розвиток держави.

Источник: www.dergachirda.com.ua


Теги
@ info@dergachi.com.ua