25.06.2019
Поиск по сайту:

Новости

До 70-ти річчя битви в селі Соколово

19.03.2013

8 березня 1943 року 1-й чеський стрілецький батальйон спільно з бійцями 78-ї піхотної стрілецької дивізії вступили в бій з німецькими військами 6-ї танкової дивізії і утримували їх з 8 по 13 березня в с. Соколово, не даючи переправитися через річку Мжа. У ході кровопролитних боїв з 350 чоловік чеського батальйону було вбито - 86, поранено - 114, взято в полон - 20 бійців, які були жорстоко страчені. Але через Мжу німці так і не перейшли, і це відіграло велику роль в ході Харківської операції.

8-9 березня 2013 року в с. Соколово Харківського району був проведений міжнародний українсько-чеський військово-історичний фестиваль, присвячений 70-ти річчю наступально-оборонної операції по звільненню Харкова.

Відкриття фестивалю почалося 8 березня на площі Повстання в
м. Харкові з виставки, присвяченої 1-му чеському піхотному стрілецькому батальйону під командуванням Людвіга Свободи.

Після виставки о 18-00 стартував 10 кілометровий марш військово-історичних клубів, з площі Повстання до аеропорту, в якому взяли участь: Київська молодіжна організація «Червона зірка», Харківське військово-історичне товариство «Рубіж», Дергачівське військово-історичне товариство «ШТУРМ »та інші клуби з України, Російської Федерації та Чехословацької Республіки. В даному заході було задіяно близько 400 чоловік. Учасники військово-історичного фестивалю були нагороджені пам'ятними нагородами - «Бойове братство Соколова».

Члени Дергачівського військово-історичного клубу Гужва Юрій Ігорович - керівник, Булах Олексій Володимирович - секретар, Христенко Олексій Анатолійович - член правління і Адод Денис Юрійович, не вперше беруть участь у реконструкції історичних боїв за часів Великої Вітчизняної війни і вшановують пам'ять загиблих солдат і командирів Робітничо-Селянської Червоної Армії.

Источник: www.dergachirda.com.ua


Теги
@ info@dergachi.com.ua