18.06.2019
Поиск по сайту:

Новости

100-літній ювіляр з Козачої Лопані

25.02.2013

23 лютого мешканці Козачої Лопані виповнилося 100 років. Довге та нелегке життя прожила Донець Антоніна Павлівна. Пройшла усі випробування, які готувала доля: роки становлення молодої Радянської держави, роки великого голоду і терору, а потім війну 1941-1945 років та післявоєнну розбудову.

Народилася Антоніна Павлівна у 1913 році на Сумщині у с. Куземино в багатодітній сім’ї. З дитинства Антоніна була привчена до роботи і не цуралася важкої селянської праці. Молодою дівчиною прийшла працювати у колгоспі «Іскра», працювала дуже вправно, була завжди у передових працівниках, за що має нагороди: 2 медалі «За доблестный труд».

Вийшла заміж, народила двох донечок. Чоловік Максим Кирилович загинув у перші ж місяці Великої Вітчизняної війни. Більше заміж Антоніна не виходила, вважала, що з нерідним батьком її двом донькам буде не солодко жити. Виростила вона діточок сама, пережила з ними роки війни та окупації, дівчат вивчила, поставила на ноги. Так вже сталося, що освіту, навіть, начальну Антоніна Павлівна не здобула, а от свої обом донькам освіту дала. Обидві закінчили технікуми, вийшли заміж, народили діточок. Багата своїми нащадками Антоніна Павлівна, має 3 онуків і 3 правнуків.

У 1978 році менша донька, Євдокія Максимівна, забрала маму до себе у Козачу Лопань. І ось 35 років це селище – її друга батьківщина. Поважають і люблять ювіляршу, за її добру вдачу, за працьовитість, за відданість родині.

Велика трудівниця – так говорять про Антоніну Павлівну всі, хто її знає. В день ювілею вітали не тільки керівники області, району та селищний голова, а йшли вітання від колишніх сусідів та просто знайомих з Сумщини.

На свято до Антоніни Павлівни завітали з подарунками почесні гості: заступник голови облдержадміністрації Олег Анпілогов, голова Дергачівської ради Михайло Бушев, Козачолопанський селищний голова В’ячеслав Задоренко, депутат районної ради Світлана Бережна, помічник народного депутата Кацуби В.М. Олександр Алєксєєнко. Усі зичили здоров’я та дякували за прожите життя, за її невтомну працю.

Источник: www.dergachirda.com.ua


@ info@dergachi.com.ua