24.06.2019
Поиск по сайту:

Новости

Делегація ветеранів із Санкт-Петербургу на Дергачівській

29.08.2012

Делегація ветеранів із Санкт-Петербургу на ДергачівськійДелегація із Санкт-Петербурга прибула на запрошення обласної ради організацій ветеранів України для участі в урочистостях з нагоди Дня визволення Харківської області від фашистських загарбників. Раніш від Харківської області Санкт-Петербург відвідували наші ветерани, а підґрунтям для зустрічі ветеранів двох країн було дослідження голови Вільшанської первинної організації ветеранів України Зуб В.П. про Петергофський десант, учасником якого був житель смт Вільшани Товстяк Іван Васильович, вчитель Дворічнокутянської загальноосвітньої школи, нині покійний.

24 серпня делегація із Санкт-Петербургу відвідала район. На чолі з головою ветеранської організації Санкт-Петербурга Шевчуком М.С. делегація складалася з сивочолих ветеранів Великої Вітчизняної війни, військових і молоді.

Зустрічали дорогих гостей хлібом сіллю на святому місці для кожного дергачівця – на Національному меморіальному комплексі «Висота маршала І.С. Конєва» заступник голови райдержадміністрації Малиніна Т.В., голова районної громадської організації ветеранів України Калашник О.М., Солоницівський селищний голова Шабатько В.І., педагоги та учні навчальних закладів смт Солоницівка. Гості відвідали капличку Іоана-воїна, де був проведений молебень о. Віктором, поклали квіти до підніжжя обеліску маршала Конєва. Потім для делегації та усіх присутніх було проведено розширену екскурсію у музеї «Харківщина в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1943 років».

Делегація ветеранів із Санкт-Петербургу на ДергачівськійНаступним населеним пунктом, де чекали на делегацію був Дворічний Кут. Біля пам’ятника загиблим воїнам гостей зустрічала Полівський сільський голова Токаренко І.В. з ветеранами первинної організації та учнями загальноосвітньої школи. В школі гостям розповіли та показали слайди про ветеранів Полівської сільської ради та про Товстяка І.С., який довгий час працював у школі вчителем історії.

Делегація відвідала кладовище, де знаходиться могила учасника Петергофського десанту лейтенанта Товстяка І.В., і поклала вінок на могилу, такий же який спускають на воду за загиблими моряками.

На Вільшанській землі делегацію із Росії зустрічав голова райдержадміністрації Алексейчук В.В., Вільшанський сільський голова Литвинов О.І. і голова Вільшанської первинної ветеранської організації Зуб В.П.

У селищі Вільшани на пам’ятнику загиблим воїнам, що визволяли селище є ім’я ленінградця, якому теж вклонилися земляки, учасники делегації із Санкт-Петербургу.

Делегація ветеранів із Санкт-Петербургу на ДергачівськійУ приміщенні Вільшанської селищної ради продовжувався прийом гостей. З вітальними словами на честь гостей виступили керівники району та селищний голова. Керівник делегації Шевчук Михайло Степанович вручив подарунки і подякував за прийом та можливість поспілкуватися ветеранам Росії і України, які пройшли страшну війни і разом здобули перемогу. Від делегації також виступив Герой Росії, командир атомного підводного човна, капітан 1-го рангу Єфанов Аркадій Петрович. Він подякував за теплий прийом та можливість відвідати Дергачівщину.

Для усіх присутніх Вільшанський селищний клуб підготував гарний концерт. На завершення ветерани війни могли продовжити спілкування за святковим столом.

Источник: www.dergachirda.com.ua


Теги
@ info@dergachi.com.ua